top of page

Jsi čtvrťák, páťák, šesťák, sedmák, osmák nebo deváťák? 

Nechceš být doma sám nebo Ti došly nápady, co dělat?

Chceš si zahrát nějakou novou hru nebo se jen tak válet?

Chceš strávit čas s kamarády ve fajn klubovně nebo poznat někoho nového?

Chceš si popovídat a nemáš s kým?

O NÁS

Restart – volnočasové kluby je jedním z projektů sboru Jednoty Bratrské v Praze a součástí neziskové organizace T4M, z. ú. Vedoucí klubů jsou členy sboru Jednoty Bratrské v Praze.

 

POSLÁNÍ:

Naším cílem je ukazovat dětem na způsoby aktivního trávení volného času, podpořit přátelské vztahy a vzájemný respekt. Vnímáme to jako zásadní stavební kámen prevence rizikového chování. Otevřením klubovny mimo prostory Sboru Jednoty Bratrské v Praze chceme tuto možnost nabídnout většímu množství dětí. 

 

Klub je pro účastníky zdarma díky podpoře MČ Prahy 5, základních škol (na niž kluby probíhají) a práci dobrovolných vedoucích z řad členů JB Praha. Pokud vás naše práce zaujala, můžete ji podpořit finančně i věcně například darováním deskových her, či výtvarných potřeb. (V případě, že byste nás chtěli podpořit, kontaktujte nás prosím na emailu volnocas@t4m.cz.)

 

CO ZNAMENÁ VOLNOČASOVÝ KLUB?

Je možné přijít kdykoliv během otvírací doby. Není předem daný program, tvoří se na místě podle přání účastníků. Může probíhat i více aktivit zároveň. Je možné využívat veškeré vybavení klubovny. Na bezpečný chod klubu dohlíží vždy dospělý vedoucí.

Aby se účastníci i vedoucí v klubu cítili dobře, stanovili jsme si pravidla fungování. Za několik let praxe vidíme, jak jsou důležitá. Nesnažíme se je vynucovat, protože jsou někde napsaná, ale zvědomit účastníkům, že i jim samotným jsou v důležité chvíli oporou. V každém z klubů jsou také pravidla specificky rozšířena dle potřeb účastníků.

PRÁVA

Anonymita - nemusíš nám říkat své jméno ani další osobní údaje - buď sám sebou!

Svoboda pohybu - můžeš přijít i odejít kdykoli během otevírací doby - tady jsme holubník! 

Volný program - co budeš dělat, je na tobě, můžeš používat vybavení klubu, ale vracej věci na místo.

Jsme tu pro tebe - na pokec o čemkoli!

POVINNOSTI

Žádné drogy, žádný alkohol, žádné kouření.

Žádní násilí - slovní ani fyzické.

Nerozbíjej ani neodnášej vybavení klubu.

Nechoď jinam, než na wc, do šatny a klubovny  - bez svolení pracovníka.

Pracovník má hlavní slovo.

bottom of page